Jarný detox
Pomaličky sa nám blíži jarné obdobie a vy premýšľate ako sa správne pripraviť? Uvažujete nad jarnou očistnou kúrou? Doprajte svojmu štvornohému miláčikovi vitálny štart do prvých slnečných lúčov.
Pomaly sa lúčime so zimným obdobím a prichádza čas očistiť telo od toxínov a škodlivých látok. Detox tela je veľmi dôležitý aj pre psíkov, ktorý prekonali nejaké ochorenie, hlavne po užívaní antibiotík. Vhodné prírodné látky pomáhajú rôznymi spôsobmi, ako odstrániť z tela škodlivé látky a metabolity z organizmu. Nahromadené toxíny sa môžu usadzovať kdekoľvek. Pokiaľ organizmus nestíha toxíny vylučovať, hľadá si náhradnú transportnú cestu. Tou väčšinou býva pokožka, u ktorej môžeme pozorovať rôzne reakcie v podobe ekzémov a alergií. Aby bola detoxikácia čo najúčinnejšia a najšetrnejšia je nutné zvoliť takú cestu , ktorá efektívnym spôsobom toxíny z tela odstraní. Najvhodnejšia je bylinná liečba, ktorá má vysoko biologicky aktivné látky, ktoré pôsobia na hlavné detoxikačné okruhy ako sú pľúca, obličky, pečeň, hrubé črevo alebo pokožka.
Veľmi vhodné je psíkovi začať pridávať do stravy doplnky, ktoré ho pomôžu reštartovať. D - Tox tento skvelý doplnok je vhodný pre psíkov aj mačičky. Aktívne podporuje všetky orgány. V tomto zložení môžeme nájsť to najlepšie z prírody. Predstavíme si tieto úžasné bylinky trošku bližšie, pozrieme sa im teda na korienok....
SPIRULINA PLATENSIS – Spirulina je zelená riasa, ktorá dokáže regulovať glukózu, krvný tlak a cholesterol. Zmierňuje zápalové bolesti a má antioxidačné účinky. Chráni pred ochoreniami srdca, pečene a obličiek. Okrem toho podporuje imunitný systém a znižuje sprievodné javy alergií.
Urtica diodica – žihľava dvojdomá a jej účinky na organizmus sú veľmi priaznivé pre celkový zdravotný stav organizmu. Nájdeme v nej dezinfekčný a regeneračný chlorofyl, vápnik aj horčík a močopudnú kyselinu kremičitú. Je v nej veľmi veľa vitamínov skupiny B, vysoký obsah vitamínu C. Je to taký prírodný vitamínový skvost.
Linum usitatissimum lineata – Ľan siaty je skvelá bylinka. Spracúva sa dvoma rôznymi spôsobmi. Buď sa lisuje zo semien olej, alebo sa používajú celé alebo rozdrvené semená. Ľanové smemienka sú bohaté na omega 3- mastné kyseliny. Veľmi prospešné sú aj lignany, ktoré sa nachádzajú v šupke plodu. Celé alebo drvené semienka sú spoľahlivým prostriedkom proti zápche. Liečia sa poruchy trávenia u mladých jedincov. Podporuje oslabenú imunitu.
Betulae herba – breza previsnutá má dezinfekčné a močopudné účinky a pritom nedráždi obličky. Breza pozitívne pôsobí na kÍby a udržuje ich v dobrej kondícii. Je veľmi doporučovaná a spoľahlivá pei udržaní normálnej funkcie tráviaceho ústrojenstva a uplatňuje sa pri celkovej detoxikácii.
Ascophyllum nodosum – morská riasa (kelpa) je veľmi známa pre svoje účinky, hlavne pri odstraňovaní zubného plaku a bráni vzniku zubného kameňa. Tieto morské riasy sú unikátnym zdrojom minerálov, vitamínov, aminokyselín a stopových prvkov. Kelpa obsahuje veľmi vysoké
Taraxaci radix – púpava lekárska je významná bylinka pri chorobách a liečení pečene. Má priaznivé účinky na močové cesty, obličky a na krv má čistiace účinky. Čistením krvi znižuje krvný tlak a tým zlepčuje aj činnosť srdca. Posobí aj proti degenerácii kostí a chrupaviek.
Chamomillae roma flos a Calenduela flos – kamilka (harmanček) a nechtík lekársky, tieto bylinky prospievajú pozitívne tráveniu a pomáhajú riešiť problémy s obličkami, pečeňou a močovým mechúrom. Majú protizápalové a antibakteriálne účinky na sliznice.
Equiseti herba – praslička roľná je zázračná rastlinka, ktorá rastie takmer všade. Je skvelé ju pridávať do krmiva pre jej prevenciu rôznych druhov rakoviny. Užitočná je pri poruchách zraku, chorobách obličiek a prechladnutia močových ciest. Priaznivo pôsobí aj na nervové ochorenia.
Príroda nám dáva svoje dary, ktoré by sme mali využívať v prospech našich štvornohých priateľov. Nič nie je tak dôležité ako zdravie...